Vlastní zahrádka nejen pro radost

Ne každý má možnost mít dům se zahradou, na které by si mohl pěstovat svou vlastní zeleninu. Každý si ale může zařídit svou mini zahrádku kdekoliv, kde bude chtít. Je pravda, že výběr produktů bude trochu omezený, ale to přeci vůbec nevadí.

klíčení

  • Důležitá je radost z úspěchu a také pocit, že děláme něco pozitivního pro své zdraví.

V domácích podmínkách jistě nevypěstujete například půl metru dlouhý pórek nebo dvaceticentimetrovou mrkev, ale stejnou službu z hlediska vitamínů a minerálů vám udělají i různé druhy klíčků a rostlin ze semínek.

  • Pěstovat můžete na okně, na parapetu nebo kuchyňské lince. Anebo si zútulnit svou kancelář.

A kromě zdraví prospěšného výsledku máte ve vašem domově i kousek přírody.

  • Možná, že se obáváte neúspěchu.
    • Není třeba.
    • Pokud si zvolíte ty správné pomocníky, uspokojivý výsledek se jistě dostaví.

Stačí jen pár jednoduchých kroků. Základem je pořídit si vhodná semínka. Ideální pro domácí pěstování je například řeřicha. Tu uvítají především nedočkaví pěstitelé, protože je to skutečný přeborník v růstu. Využít se dá ale v podstatě jakákoliv poživatelná rostlinka, která se dá vypěstovat ze semínka.

Nenáročné pěstování

Pro zaručený výsledek jsou určené speciální misky na klíčení nebo takzvaná bio miska. Můžete ale použít také obyčejnou zavařovací sklenici. Pokud využijete misku na klíčení https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/, pak ji stačí naplnit vybranými semínky a zalít vodou.

sazenice

  1. Obiloviny potřebují namáčet deset až dvanáct hodin.
  2. Luštěniny jsou náročnější a chtějí hodin patnáct.

Další den se přebytečná voda odlije a semínka je nutné propláchnout. Proplachování se provádí dva až třikrát denně. Pěstování klíčků ze semínek se stalo velice oblíbeným především pro snadnou péči a nízké nároky. Můžete si tímto způsobem zajistit zdravé produkty pro studenou i teplou kuchyni.