Milujete svůj zahradní bazén a těšíte se na každé léto. Mít vlastní zahradní koupání je k nezaplacení a dnes už ho může mít skoro každý. Stačí mít na zahradě dost místa. Nemusíte se pak mačkat ve frontách na veřejných koupalištích a být omezeni otvírací dobou.
K bazénu však patří i pravidelná údržba. Bez ní by se voda v horkých letních dnech mohla velmi rychle pokazit. Nejen, že by se v ní nedalo koupat, ale mohla by tak ohrozit i vaše zdraví.
Pro údržbu bazénu i jeho vody se využívá mnoha prostředků. Patří sem filtrace, vysavače a kartáče, především ale chemie určená pro bazénovou vodu. Mezi nejznámější přípravky bezesporu můžeme řadit ty chlorové. Jsou spolehlivé a ověřené, ale mají tu potíž, že mnoha lidem nedělají dobře. Citlivým jedincům může vadit typický zápach a navíc mohou způsobit i kožní potíže.
Vyzkoušejte mořskou sůl, zalíbí se vám
Kdo chce o bazénovou vodu pečovat šetrněji, ten volí alternativy. Jednou z nejlepších alternativ je pak použití mořské soli . Ta je nejen šetrná, ale může působit i velmi blahodárně. Přineste si tak kousek moře na svoji zahradu a sůl vyzkoušejte také.
Pozor ale, většinou se neobejdete bez salinizační jednotky. Předcházíte tak poškození některých částí bazénu vlivem přirozených reakcí soli. Od určitého množství soli ve vodě je tedy vhodné toto zařízení mít. Toto množství je většinou uvedeno jako 5kg/ na 1m3. Pokud použijete množství menší, budete muset péči o vodu doplnit o již zmíněné chemické přípravky, aby bylo zaručeno, že nedojde ke vzniku nežádoucích jevů.
Rozhodnete-li se pro mořskou sůl, vybírat můžete z několika možností:
· Mořská sůl z Chorvatska
· Mořská sůl Margharita z Itálie
· Mořská sůl Vatel z Portugalska
Všechny výrobky jsou dodávány v potravinářské kvalitě, nemusíte se tedy absolutně obávat jejich závadnosti. Nevyužijete-li všechnu sůl do svého bazénu, můžete si pak připravit blahodárné koupele ve vlastní vaně.