Kapitalismus sám o sobě představuje režim, jenž neoplývá zrovna mnoha zárukami a jistotami. A když se k tomu přidají ještě jiné problémy, jako je dejme tomu současná koronavirová pandemie, dosahuje nejistota v mnoha ohledech vrcholu. Sotva se tu tento virus objevil, začaly se vynořovat první obtíže, a dnes už tyto dosáhly přímo obřích rozměrů. V ekonomice to vázne, spousta firem stojí nebo dokonce zanikla, mnozí lidé přišli o zdroj obživy nebo mají alespoň obavy z toho, co bude, a snad nikdo dnes nevidí ono pomyslné světlo na konci tunelu, tedy naději na to, že se to v dohledné době změní k lepšímu.
A jak už tomu, tak bývá, spolu s takovou destabilizací klesá i hodnota měny. Peníze jsou zkrátka do značné míry závislé na důvěře k trhu, na kterém jsou používány, a když se tento hroutí, jde i hodnota měny dolů. A doplácejí na to všichni, kdo nějaké peníze mají.
Chudáci střadatelé! Tito třeba i po dlouhá léta šetřili, klidně i korunku ke korunce, odkládali si nějaké peníze na později, a co z toho dnes mají? Dnes mohou leda tak přihlížet, jak jejich úspory pozbývají svou původní hodnotu, jak jsou stále bezcennější a bezcennější.
Bylo by dobré, kdyby se dalo podobnému znehodnocování úspor nějak zabránit, že? Jenže jak?
Jedno jediné bezpečné řešení tu naštěstí existuje.
Mezi mimořádně výhodné patří právě ve složitých dobách obchodní transakce s investičním zlatem. Výkup zlata dnes běží na plné obrátky, protože má toto v sobě ukrytu hodnotu, jež se nikdy neztrácí, na rozdíl od hodnoty peněz. A ten, kdo dnes zlato vlastní, má jistotu, že ať se stane v ekonomice cokoliv, on na tom neprodělá. Protože čím jsou peníze oslabenější, tím více jich za své zlato dostane ve chvíli, kdy se ho rozhodne prodat. A naopak ti, kdo mají nadbytek peněz, si ho kupují ve snaze zabránit znehodnocení svého jmění.
A i vy byste možná měli na zlato vsadit. Větší jistotu, že nepřijdete na mizinu, vám totiž nikdo a nic nenabídne.